Врятованець Роланд!

Ця історія почалася влітку 2017 року в Одесі, у самий розпал курортного сезону. У той самий період, коли пік туристичного потоку досягає свого апогею. Улітку туристам надається великий вибір у сфері розваг, серед яких Вам пропонують покататися верхи на коні або прокотитися по центральних міських вулицях на прогулянковій кареті з кіньми. Але такий вид послуг найчастіше дуже негативно позначається на здоров’ї тварин. Ми пам’ятаємо випадок, коли 5 серпня 2017 року в Одесі від неймовірної спеки знепритомнів кінь, запряжений у прогулянкову карету для катання туристів. Цей випадок викликав великий резонанс в одеситів і зоозахисників. Благо, що з конем історія закінчилася добре! І в цьому ж році мав місце волаючий випадок, з молодим лошам, якого врятували від жорстокої й нелюдської експлуатації.

На той час Роланд був семимісячним лошам, якого використовували як “живий атракціон”. Його, зовсім маленького, змушували катати туристів. Його експлуатували у спеку, без води та їжі. Він був украй виснажений. У нього спостерігався рахіт, і він не був сформований для такого роду використання. У нього практично не було ані грудних, ані спинних м’язів, що спричинило утвір гнійної й великої рани на спині, яку приховували під сідлом, продовжуючи експлуатацію лошати.

Утримували його у вкрай жахливих умовах: у приміщенні з дірами у стелі, серед гір сміття; до їжі й води не дотягтися. До великого щастя, він був помічений зоозахисниками, які врятували лоша від мучень, каторжного експлуатування й неминучої смерті.

Коли його забрали волонтери, Роланд був дуже голодний, наляканий і виснажений. Він не міг наїстися кілька днів. Зі слів волонтера, через перевантаження й недоїдання лоша фактично стало інвалідом.
Після тривалих випробувань із перевезенням людей жеребцю дали притулок у кінному клубі й спробували знайти йому нового власника. Але, як виявилося, це не так просто, тому що виснажений безпородний жеребець, по суті, нікому не потрібний. У період, коли видалося, що скакуна вже нічого не врятує, за нього узялися добрі люди. Це був перший прецедент в Україні, коли за рішенням суду вдалося добитися опіки над твариною й забрати коня з метою побудувати йому свій власний будинок. Роланд потрапив у Центр перетримування тварин «Мої живі собаки», головою правління й організатором якого є Людмила Мельникова.

Тепер у Роланда свій кам’яний, теплий і затишний будинок, а в його годівниці завжди є найсмачніший тюк ароматного різнотрав’я. Дивлячись сьогодні на жеребця, розумієш: він потрапив у гарні й добрі руки, де до нього ставляться з любов’ю й турботою, і його ніколи не дадуть в образу. Тут Роланд знайшов своє друге народження. Він щасливий, і щасливі ті, хто врятував його й дав йому другий шанс на право жити!

Через рік Роланда нізащо не впізнати – це здоровіший, змужнілий, гарний і шляхетний жеребець. Але, на жаль, у нього дотепер спостерігаються проблеми зі здоров’ям: розтягнуті сухожилля, і є проблеми зі спиною.

Його не можна випускати на вільний випас, тому що кінь може спіткнутися, упасти й отримати травму. Для цього й було ухвалене рішення побудувати для нього леваду — обгороджену забором територію, де коня можна відпускати з прив’язі, для його вільних і необмежених прогулянок. Це життєво важливо для Роланда, для його повноцінного й здорового життя.

Але, на даний момент, у першу чергу, коневі необхідна:
1) закупівля вітамінізованих кормів: Моно кальцій, Стандарт із рисом, Антистрес
2) закупівля вівса
3) закупівля люцерни
4) закупівля ячмінної соломи
5) ошурки на зиму

Оскільки в Центрі перетримування містять багато врятованих тварин, і на благоустрій Центру йде дуже багато засобів і сил, ми прагнемо звернутися до всіх небайдужих і добрих людей за фінансовою й матеріальною допомогою. Будь-яка фінансова підтримка, з будь-яким номіналом, представляє для нас велику допомогу з Вашої сторони!

Надати фінансову допомогу ви можете на Карту Приват Банку UAН  4149 6293 1864 7641 на ім’я Мельникова Людмила Миколаївна, з позначкою: “для Роланда”, а довідатися як у мерина, що відродився, обстоять справи, можна на його сторінці у фейсбуці Врятованець Роланд

Якщо у Вас виникнуть питання, пропозиції й побажання, телефонуйте: 0671606323 і 0932350462 Людмила

Ми дуже сподіваємося на Вашу Допомогу!